Як старіє шкіра?

Шкіра діє як захисний бар'єр між внутрішніми органами нашого тіла та зовнішнім світом. Вона складається з декількох шарів, включаючи більш глибокі, які ми не бачимо. Хоча зморшки і прищі є загальними видимими проблемами епідермісу, вони насправді є результатом того, що відбувається глибоко внутрі.

Як старіє шкіра

Шкіра складається з 3 шарів:

  • Епідерміс
  • Дерма
  • Жировий шар (підшкірна клітковина, також відома як гиподерма)

Шари шкіри

Епідерміс. Це самий зовнішній шар. Він в основному складається з мертвих клітин  і служить захисним бар'єром для запобігання потрапляння шкідливих забруднюючих речовин, а також для утримання вологи і поживних речовин всередині.

Колір нашої шкіри обумовлений наявністю тут особливих клітин, які називаються меланоцитами: вони виробляють пігмент, відомий як меланін. Оновлення епідермісу займає від 30 до 60 днів.

Дерма. Наступний шар  - це дерма, прихована під нашим епідермісом. Тут знаходяться кровоносні судини, нервові закінчення, волосяні фолікули і потові залози. Розташовані тут сальні (жирові) залози виділяють жир, який допомагає нашій шкірі зберігати гладку текстуру.

Важливо відзначити, що в дермі міститься колаген, який допомагає зміцнити нашу шкіру, і еластин, який допомагає зберегти еластичність.

Зверніть увагу, що і епідерміс, і дерма містять гіалуронову кислоту, яка допомагає підтримувати структуру і зволоження тканин.

Гіподерма. Цей шар знаходиться нижче дерми і є найглибшим. Він складається в основному з жиру і містить багато колагенових клітин. Цей підшкірний жир допомагає підтримувати температуру тіла за допомогою ізолюючої функції і захищає м'язи і органи від зовнішніх втручань. При необхідності він також слугує джерелом енергії для нашого тіла.

На скільки років виглядає наше обличчя

Молода шкіра м'яка, еластична, гладка, добре зволожена і багата клітинами, які досить швидко оновлюються. Як довго вона залишиться такою залежить від 2-х головних процесів:

  • Внутрішнє (природне) старіння;
  • Зовнішнє старіння (зумовлене впливом факторів навколишнього середовища).

Внутрішнє старіння викликано генами, які ми успадковуємо від наших батьків. На цей процес впливають гормональні зміни, які відбуваються з віком, наприклад, пов'язані з менопаузою. Цей тип старіння впливає на всі шари нашої шкіри і сприяє поступовому витонченню, сухості і втраті еластичності.

Внутрішнє старіння

У зовнішньому старінні винні такі фактори навколишнього середовища, як вплив сонця, забруднення повітря, куріння, надмірне вживання алкоголю, погане харчування і недостатня фізична активність! Цей тип старіння призводить до появи коричневих плям, жорсткої, зморшкуватої і нерівної шкіри, а також до передчасного прогресування процесів в'янення.

Інша причина старіння обличчя пов'язана зі звичними рухами м'язів, які повторюються день за днем і рік за роком, такими як косоокість, похмурий погляд, сміх, стискання губ під час куріння або пиття з соломинки. Втрата шкіряного жиру в поєднанні з м'язовою активністю, яка повторюється, може призвести до появи ліній і зморшок.

Крім того, втрата пружності, м'язового тонусу і витончення шкіри можуть надати нашому обличчю в'ялий, обвислий вигляд з менш чітким контуром.

Зовнішнє старіння

Як правило, з віком наша шкіра втрачає еластичність і тонус, і її поверхня може стати жорсткою і сухою. Наведемо перелік різних змін її зовнішнього вигляду , які ми можемо помітити:

  • Потемніння шкіри;
  • Пігментні плями;
  • В'ялість;
  • Сухість;
  • Лінії і зморшки;
  • Обвисла шкіра в області щік;
  • Запалі щоки;
  • Провисання шкіри на щелепі;
  • Гусячі лапки (зморшки навколо зовнішніх кутів очей);
  • Складки між бровими;
  • Темні кола під очима;
  • Подвійне підборіддя;
  • Виразність ліній шиї.
Ознаки старіння шкіри

Профілактика старіння

Старіння впливає на кожну клітину нашого тіла, але шкіра показує перші очевидні ознаки старіння. Хоча ми можемо і не мати ніякого впливу на природний процес старіння (те, що називається внутрішнє старіння), зовнішнє старіння може бути відстрочено шляхом контролю способу життя і впливу чинників навколишнього середовища.

Наприклад, захищаючи себе від ультрафіолетових променів (впливу сонця), можна зменшити передчасне пошкодження епідермісу.

Ефективний довгостроковий догляд (в першу чергу - гарне зволоження), регулярна фізична активність і відмова від куріння також можуть допомогти в профілактиці. А "антивікові" ін'єкції можуть стати ефективним і безпечним способом кардинального втручання як для жінок, так і для чоловіків, які прагнуть освіжити свою зовнішність.

Профілактика старіння
27 травня 2020

Додати коментар