Що таке гіалуронова кислота

Якщо говорити простою мовою, гіалуронова кислота ( ГК) - це речовина, що складається з довгого ланцюжка молекул цукру, пов'язаних між собою, як намисто. Вона природним чином зустрічається в нашому організмі, де діє як сполучний, "змащуючий" і захисний агент для нашої шкіри.

Це цікаво: тіло людини, вагою 70 кг, містить як мінімум 15 гр гіалуронової кислоти, якої достатньо, щоб підтримувати водний баланс. 

На малюнку зображені її основні місця локалізації:

Локалізація гіалуронової кислоти

З чого складається гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота належить до групи природних органічних сполук, які називаються глікозаміногліканами: по суті, це дуже довгий ланцюг з двох повторюваних простих цукрів (N-ацетилглюкозамін і глюкуронова кислота ), які пов'язані разом, утворюючи те, що науково відомо як дисахаридна одиниця. Кількість повторюваних дисахаридних ланок в ланцюзі становить від 2 500 до 25 000.

Це цікаво: гіалуронова кислота - це єдина біологічна речовина, яка здатна притягнути до себе і утримувати молекули води, вагою в 1000 разів більше неї самої.

Структура гіалуронової кислоти:

Структура гіалуронової кислоти

РОЛЬ ГК В ОРГАНІЗМІ

Є одним з основних елементів позаклітинного матриксу (ECM): цей матрикс створює простір між клітинами і діє як каркас для всіх живих клітин і визначає, як наші тканини виглядають і функціонують. Іншими основними компонентами ECM є колаген та еластин.

Молекулярна структура і великий розмір гіалуронової кислоти надають їй виняткову здатність до зв'язування з водою і високу в'язкість , що є важливими характеристиками ін'єкційних і косметичних продуктів.

Розмір дійсно має значення

Різниця в розмірі (молекулярна вага) ГК визначає її функції і використання.

Високомолекулярна (HMW-HA) має здатність вловлювати велику кількість води і тому служить для змазування, зволоження або заповнення тканин, таких як суглоби і сполучна тканина. Також грає роль в організації ECM.

Низькомолекулярна (LMW-HA) діє як «сигнал небезпеки» і провокує запалення; щось, чого слід уникати, оскільки це в кінцевому підсумку руйнує наш колаген і еластин.

Це цікаво: багато продуктів на б'юті-ринку містять ГК різної молекулярної ваги. Запам'ятайте: висока молекулярна вага принесе вам набагато більше користі!

Біологічні ролі

Гіалуронова кислота відіграє важливу роль у здоров'ї шкіри, стимулюючи вироблення клітин, званих фібробластами, які, в свою чергу, відповідальні за вироблення колагену і еластину. Таким чином, гіалуронова кислота забезпечує шкірі бажане зволоження і еластичність і зберігає її пружність.

Гіалуронова кислота також діє як антиоксидант: вона захищає наші клітини, такі як фібробласти, згадані вище, і, отже, дозволяє ECM функціонувати правильно (наприклад, при загоєнні ран).

Двома словами…

Гіалуронова кислота є натуральним продуктом. Вона є невід'ємно частиною клітин нашого тіла, і необхідна для його правильного функціонування. ГК виявляється в нашій шкірі, в наших суглобах, в наших очах і в інших тканинах, де допомагає поліпшити вироблення колагену, підвищити рівень вологи в шкірі, забезпечити еластичність і гнучкість, а також прискорити регенерацію і загоєння шкіри.

ЯК ПРАЦЮЄ ГІАЛУРОНОВА КИСЛОТА В ДОГЛЯДІ ЗА ШКІРОЮ?

Гіалуронова кислота найбільш поширена в нашій шкірі, складаючи майже 50% від загальної кількості ГК в нашому організмі. Вона виявляється в основному в дермі, а також в самому зовнішньому видимому шарі (епідермісі ). Проте, в епідермісі, ГК знаходиться зовсім не довго, всього 2-3 години, перш ніж вона зруйнується.

Маючи це на увазі і знаючи, що гіалуронова кислота нетоксична, не дратує і не викликає алергії через її природну присутність в шкірі, вона, безсумнівно, є привабливим інгредієнтом в продуктах по догляду за шкірою .

Коли високомолекулярна ГК (HMW-HA) вводиться в дерму, вона сприяє омолодженню , збільшуючи як гідратацію, так і активацію фібробластів. Вона також здатна згладжувати зморшки: в цьому випадку використовується гіалуронова кислота у вигляді ін'єкцій, більш широко відома як дермальний наповнювач або філлер, який повільно розкладається протягом декількох місяців, що призводить до довгострокових результатів.

Оскільки ГК швидко розкладається в шкірі, зшивання ГК в філерах забезпечує підвищену стабільність і може поліпшити її механічні характеристики.

Це цікаво: ГК необхідно всього 24 години, щоб повністю зруйнуватися в нашій шкірі. Таким чином, при її нестачі, слід наносити її щодня або ж використовувати інноваційні дермальні наповнювачі (на основі "зшитої ГК").

При використанні в косметиці зшитої HMW-HA, вона виступає в якості зволожуючого засобу, оскільки не вбирається при нанесенні на шкіру. Замість цього, вона створює невидимий бар'єр на поверхні епідермісу, який утримує вологу і допомагає зберегти основні характеристики молодої здорової шкіри: гладкість, пружність і тонус, які можуть зменшити появу тонких ліній і зморшок .

Це було підтверджено в дослідженні, яке показало, що зшиті HMW-HA в космецевтиці забезпечують кращі результати за якістю шкіри в порівнянні з незшитими HMW і LMW HA.

ПРОДУКТИ, ЩО МІСТЯТЬ ГІАЛУРОНОВУ КИСЛОТУ

Продукти, що містять гіалуронову кислоту, можуть бути зареєстровані як ліки, медичні препарати або косметичні продукти.

ГК широко використовується в якості активного інгредієнта в багатьох косметичних продуктах:

  • Ін'єкційні гелі використовуються для зменшення зморшок в динамічних і статичних зонах і можуть допомогти моделювати щоки, коригувати лінії обличчя і форму губ, а також покращувати еластичність і зволоження шкіри обличчя, рук, шиї і декольте.
  • Креми і сироватки, в яких зшита ГК діє як захисний бар'єр на шкірі для підтримки вологи, надання нашій шкірі доглянутого вигляду і глибокого зволоження.
  • Очищуючі розчини для поліпшення еластичності і зволоження шкіри перед нанесенням макіяжу.
  • Основи під макіяж, що одночасно виступають зволожувачем і запобігають передчасному старінню.

Перекладено матеріал сайту: https://www.teoxane.com/

16 травня 2020

Додати коментар